skip navigation
Home Staff Staff Directory
Staff

Staff Directory

STAFF POSITION ROOM  #
Dr. Debra Coberley Principal Main Office
Kristen Trenhaile Asst. Principal Main Office
Jeni Alonzo Special Ed Admin Main Office
     
Christi Nihill Sec. To the Principal Main Office
Tammy Koz  Sec. To the Asst. Principal Main Office
Diana Romero Office Clerk Main Office
     
Susan Dohoney Nurse Health Office
Amy LeFevers Nurse Health Office
     
Jennifer Starkman Media Specialist Media Center (office)
Katy Supple Media Clerk Media Center
     
Joyce Ansel Kindergarten 105
Aurora Incaudo Kindergarten 107
Brittany Novak Kindergarten 106
     
Judi Justis First Grade 109
Shannon Nelson First Grade 111
Lee Parrott First Grade 108
Wendy Traina First Grade 110
     
Rebecca McBee Second Grade 116
Andrea Merrill Second Grade 114
Chris Nawrot Second Grade 113
Kristine Weiss Second Grade 117
     
Holly Held Third Grade 122
Jill Offerman Third Grade 125
Doryl O'Lear Third Grade 124
Laura Willis Third Grade 123
     
Eric Barker Fourth Grade 216
Ann Bodach Fourth Grade 214
Karen Zwirblis Fourth Grade 215
     
Pam Jennings Fifth Grade 202
Laurel Kaczmarek Fifth Grade 204
Susan Klak Fifth Grade 203
Tamara Shullaw Fifth Grade 205
     
Zach Billyard LDR/Instructional 210
April Falconer LDR/Instructional 115
Jordyn Connors LDR/Instructional 121
Sandy DeWitt LDR/Instructional 217
Christine Doyle LDR/Instructional 209
Nancy Sullivan LDR/Instructional 211
     
Jodie Gammon BASES 120
Kiana Busch BASES 118
     
Laura Grimaldi Speech and Language Pathologist 212
Nick Hill Speech and Language Pathologist 207
     
Bryan Campbell PE PE Office
Sandy Murphy PE PE Office
Jacob Weisbrodt PE PE Office
Kevin Carlson Music 101
Katie DeLair Art 103
     
Robyn Anderson Reading Spec. 213
Lindsay Bembenek Title 1 Interventionist 126
Kristie Hanna Reading Spec. 127
Jean Terlep Title 1 Interventionist Media Center
     
Micheline Basile Bilingual Teacher 206
Gabby Valdes Bilingual Teacher 112
     
Courtney Bouche Social Worker 119
Kristen Cizek Social Worker-BASES 133
Tammy Cook Hearing Itinerant  
Emily Gustafson Psychologist 218
Jackie O'Connor Physical Therapist    
Paula Wisniewski Social Worker 134
Erin Zymali Occupational Therapist 201
     
Melissa Abbott Paraprofessional  
Jen Allison Paraprofessional  
Betty Boras Paraprofessional  
Amber Damm Paraprofessional  
Allison Glodoski Paraprofessional  
Jackie Gornick Paraprofessional  
Heather Lynch Paraprofessional  
Kathy Philpbin Paraprofessional  
Candi Roberts Paraprofessional  
     
Mary Bell Lunch Supervisor  
Erin Beu Lunch Supervisor  
Megan Cahill Lunch Supervisor  
Jemimah Paton Lunch Supervisor  
Heather Smith Lunch Supervisor  
Vanessa Stelloh Lunch Supervisor  
     
Nick Block Head Custodian  
Maria Aguirre Custodian  
Keith Archer Custodian  
Tom Ejka Custodian  

 

Subscribe to our Mailing List!

Stay updated with what's happening at Wesmere Elementary School

CLICK HERE TO UNSUBSCRIBE